هوشمند فکر کنید و هوشمند زندگی کنید

آمپراژ های موجود باتری ها در فروشگاه اینترنتی
آمپراژ های موجود باتری ها در فروشگاه اینترنتی

یکی از خدمات مهم شرکت اروم کیان باتری به عنوان بزرگترین نماینده فروش بنکداری باتری ماشین، فروش اینترنتی است. در ادامه به بررسی آمپراژ های موجود باتری ها در فروشگاه اینترنتی و فروش بنکداری میپردازیم.

آمپراژ های موجود باتری ها

در ادامه به این مطلب می پردازیم که از کجا بفهمیم باتری ماشین چند آمپر می باشد ؟ با ما همراه باشید.

  • باطری خودرو همان منبع ذخیره برق در خودرو می باشد که وظیفه انتقال نیروی الکتریکی را به قسمت‌ های مربوطه ماشین ایفا می‌کند؛ و باید در انتخاب باطری مناسب برای وسیله نقلیه خود به نکاتی دقت کنید تا بهترین و مناسب‌ ترین انتخاب را داشته باشید.
  • باتری های پیشنهادی با توجه به میزان مصرف برقی خودرو شما و همچنین قدرت دینام برای شارژ و فضای موجود برای باطری تعیین شده است.
  • اگر مصرف کننده برقی دیگری مثل باند های قوی به خودرو خود اضافه کردید در میان آمپر های پیشنهاد شده بالاترین آمپر را انتخاب کنید و اگر هیچ مصرف کننده ای اضافه نکردید پایین ترین را انتخاب نمایید.
  • فقط به این نکته توجه داشته باشید که آمپر بالا هیچ آسیبی به هیچ قسمت خودرو نمی زند به شرطی که با توجه به شرایط بالا میزان مصرف برقی خودرو و همچنین قدرت دینام برای شارژ و فضای موجود برای باتری تعیین شده باشد و آمپر بالا هیچ تاثیری در کولر و بقیه موارد ندارد.

آمپراژهای موجود برای باتری های ماشین ها:

آمپراژ های موجود به همراه نوع خودرو

آمپراژ نوع خودرو موجود / ناموجود
35 سبک ناموجود
45 سبک ناموجود
L1, L2 50 سبک موجود
55 سبک موجود
60 سبک موجود
66 سبک موجود
70 سبک موجود
74 سبک موجود
80 سبک ناموجود
88 سبک موجود
90 سبک موجود
100 سبک و نیمه سنگین موجود
120 سنگین موجود
150 سنگین موجود
170 سنگین موجود
200 سنگین موجود
250 سنگین موجود

قطب معکوس یا چپ (L) و مخالف یا راست(R)

  • باتری­ ها بر اساس مکان قرارگیری قطب مثبت و منفی به دو دسته قطب معکوس و مخالف دسته ­بندی می­ شوند. قطب مخالف یعنی زمانی که قطب­ های باتری جلوی شما باشند، قطب منفی سمت راست شما قرار گیرد. منظور از قطب معکوس در باتری خودرو یعنی اگر قطب ­های باتری جلوی شما باشند. قطب منفی سمت چپ شما قرار گیرد.
  • برخی از باتری­ ها دارای هر دو  قطب مخالف و معکوس هستند. بنابراین به ترتیب در کنار آمپر آن باتری ­ها کلمه اختصاری L یا R دیده می­ شود و معکوس بودن آن قابل تشخیص است.

پایه بلند و کوتاه

  • در برخی از باتری ها دارای پایه بلند و کوتاه هستند. در باطری های پایه بلند، قطب های باطری از سطح روی باطری بالاتر قرار گرفته است. اما در باطری های پایه کوتاه، هم سطح روی باطری می­ باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.